Gelové a silikonové polostélky

Gelové kroužky

Gelové vložky do bot v nové formě. Chrání nohy před pálením a poskytují úlevu od bolesti způsobenou třením na kterémkoliv místě v botě.

 
80,00

Gelová ochrana paty

Samolepící gelová ochrana paty zaručuje dokonalé  upevnění v každém druhu obuvi a chrání nohy před otlačením.

 
100,00

Polostélka pod patu

Měkká masážní gelová polstielka, zvláště vhodná pro vysokou obuv. Gelové polovložky jsou ideální pro chůzi na větší vzdálenosti.

 
100,00

Ochrana mezi prsty

Měkká gelová polstielka do "žabek" a do nazouvací  obuvi s meziprstní částí.

 
90,00

Lady gel natur

Gelová měkká polstielka zvláště vhodná pro vysokou obuv.  Gelové polovložky chrání před pálením, přizpůsobí se vašim nohám.

 
102,00

Lady sillicone

Měkká silikonová omyvatelná polstielka s protiskluzovými vlastnostmi,  zvláště vhodná pro vysokou obuv, chrání nohy před pálením.

 
125,00

Gelové "polostélky" do bot mechanicky chrání klouby při zvýšené námaze chůze. Gel během chůze masíruje chodidlo a přizpůsobuje se pohybu, čímž umožňuje rovnoměrné rozložení hmotnosti člověka a chodidla tak nejsou přetěžovány. Gelové stélky do bot to je nízká cena při vysoké ochraně vašeho chodidla.

Gelové stélky do bot

se podílejí na zdravém vývinu nohy. Pomáhají při bolestech kloubů, při revmatických potížích, při bolestech páteře, hlavy. Gel tlumí otřesy způsobené chůzí, stimuluje reflexní zóny, podporuje lymfatický a krevní oběh.

Gelové polostélky do vysoké obuvi

Jak uvolnit vaše bolavé nohy, které jste zdeformovaly lodičkami na vysokých podpatcích?

Doporučuji, pokud je možné, aby se ženy i během dne prezúvali, obtížné a možná i nebezpečné je např.. řízení auta v lodičkách, a pokud už musíme lodičky nosit během dne déle, doporučuji občasné vyzutí obuvi s automasáž chodidla. Večer po zátěži cviky na posílení svalů nohy, lázně s proudící vodou se střídáním teplé a studené vody. V práci nošení pohodlné obuvi. 
Nezanedbatelným aspektem pro zdraví je i výška podpatku. U žen je to aspekt krásy, protože čím vyšší podpatek, tím je noha krásnější. Hmotnost těla tak ve zvýšené formě zatěžuje přední část chodidla, což je v přímé úměře s výškou podpatku, čím vyšší podpatek, tím větší zátěž. Třeba zmínit i změnu - prohloubení bederní lordózy (prohnutí páteře dopředu) a možné bolesti bederní části páteře.

Silikonové polostélky pro letní pohodlí v lodičkách

Stélky Happy step jsou speciálně navrženy pro dámy, jejichž nedílnou součástí je nošení bot na vysokém podpatku. Polostélky účinně zabraňují pálení chodila, odlehčují zátěž na páteř při dlouhé chůzi a to díky gelu, který je průhledné barvy, polostélky jsou snadno omyvatelné a mají protiskluzové vlastnosti. Určitě je oceníte i jako stélky do společenských bot, zvláště pokud vaše nohy nejsou na nošení vysoké společenské obuvi zvyklé.

Což způsobuje nošení vysokých podpatků?

Nošení obuvi s vysokými podpatky způsobují deformitu kloubu palce na noze s jeho vybočení. Tato strukturální deformina se odborně nazývá Hallux valgus vzniká nošením nevhodné obuvi, přetěžováním chod, nebo úrazy. Deformita není bolestivá, je však součástí celé kompletní přestavby celého podnože s přidruženými deformitami prstů, jak jsou na např.. kladívkové prsty, bolesti pod hlavičkami. Deformita prstů se léčí nepoperačne ochrannými stélkami, které se nosí během spánku.